Aborcja Czechy i Słowacja

Poniżej znajdziesz wszystkie najważniejsze informacje dotyczące zabieg usuwania ciąży. Zanim zdecydujesz się na aborcję przeczytaj je koniecznie.

Usuwanie ciąży za granicą

Aborcja Czechy i usuwanie ciąży na Słowacji – informacje ogólne:
– Przerwanie ciąży zarówno w Czechach jak i na Słowacji jest całkowicie legalna tylko do dwunastego tygodnia ciąży,
– Nie podaje się żadnych powodów ani informacji,
– Kobieta ciężarna nie ponosi odpowiedzialności karnej za przerwanie ciąży,
– Polskie prawo karne nie przewiduje możliwości karania osób, które dokonały aborcji na terenie państwa dopuszczającego legalność tego zabiegu.

Aborcja w Czechach i na Słowacji – dlaczego te kraje to najpopularniejszy wybór kobiet, które chcą usunąć ciążę?
Przede wszystkim, ze względu na wysoki standard kliniki aborcyjnej, bardziej liberalne stanowisko obu krajów oraz przystępniejszą cena.
Usuwanie ciąży w Niemczech i Holandii:
– w klinikach w tych państwach musisz odczekać ustawowy czas kilku dni. Pacjentka ma prawo na każdym etapie zrezygnować bez podawania jakichkolwiek powodów. Jest to normalne przy tego typu zabiegu i nie budzi jakiegokolwiek zdziwienia,
– najwcześniej można wykonać zabieg usunięcia ciąży od szóstego tygodnia ciąży.
– brak wymaganej wizyty u ginekologa przed przyjazdem do kliniki.

Metody aborcji (usuwania ciąży)

Poznaj sposoby usunięcia ciąży. Dwie skuteczne metody aborcji i usuwanie ciąży:
1. Aborcja farmakologiczna– z użyciem tabletek wczesnoporonnych, przyjmowanych pod kontrolą lekarza. Średnio skuteczna, wiążąca się z wieloma możliwymi powikłaniami. Tabletki wczesnoporonne  to raczej alternetywa dla usuwania ciąży w Czechach. Warto być świadomym, że aborcja farmakologiczna z użyciem tabletek poronnych zakupionych przez Internet jest obarczona sporym ryzykiem.

2. Aborcja w klinice – najbezpieczniejsze rozwiązanie, gwarantujące stałą opiekę lekarzy i pielęgniarek przez cały zabieg oraz w okresie około zabiegowym. Klinika aborcyjna to idealne miejsce na usuwanie ciąży.
Aborcja w Czechach – zabieg usuwania ciąży zazywczaj odbywa się metodą próżniową w znieczuleniu ogólnym. To dużo lepsza metoda niż ta przy pomocy tabletek wczesnoporonnych (aborcja farmakologiczna).

Przed zabiegiem usuwania ciąży w Klinice

Dowiedz się wszystkiego co najważniejsze, by właściwie przygotować się do zabiegu.Powinna być Pani przekonana, że jest w ciąży.
Aby być pewnym powinno się przeprowadzić co najmniej jeden test ciążowy.

Wizyta u ginekologa
Wizyta u ginekologa może być pomocna, ale nie jest obowiązkowa ani wymagana.

Grupa krwi
Jeśli ma Pani stwierdzoną grupę krwi lub dysponuje książeczką ciąży prosimy o wzięcie tych dokumentów ze sobą.

Lekarstwa
Prosimy poinformować w momencie ustalania terminu o zażywanych przez Panią lekarstwach

Jedzenie, picie, palenie, guma do żucia
W ciągu ostatnich 6 godzin przed podaniem narkozy wzbronione jest jedzenie, picie, żucie gumy, ssanie cukierków i palenie. W innym przypadku powstaje ryzyko wymiotów podczas działania narkozy i ciężkiego zapalenia płuc w wyniku dostania się treści żołądka do układu oddechowego.

 

Po zabiegu aborcji

Ból
Bezpośrednio po zabiegu chirurgicznym dochodzi do obkurczenia się macicy. Prowadzi to w rzadkich przypadkach do krótkotrwałych bolesnych skurczów lub bólu podbrzusza. Pacjentka zawsze otrzymuje środki przeciwbólowe. Generalnie stopień bólu jest podobny jak podczas menstruacji lub słabszy. Można przyjmować leki typu no-spa oraz inne przeciwbólowe: ibuprofen, paracetamol itp.

Krwawienie
Krwawienie po chirurgicznym przerwaniu ciąży jest zazwyczaj słabsze niż typowe dla większości kobiet krwawienie menstruacyjne. Może ono jednak wystąpić nieregularnie, na przykład przez pierwsze 1-2 dni może nie wystąpić wcale lub być bardzo słabe a następnie może wystąpić ponownie. W niewielu przypadkach krwawienie może być silniejsze, przy czym krew po wypłynięciu z macicy i znalezieniu się w pochwie może tworzyć skrzepy, które nie stwarzają zagrożenia.

Test ciążowy
Hormon hCG obecny podczas rozwijającej się ciąży wydalany jest dosyć powoli a dostępne w aptece testy ciążowe są bardzo czułe. Z tego powodu test ciążowy może pomimo przeprowadzonej aborcji nawet przez 3 tygodnie pokazywać wynik pozytywny. Test warto wykonać dopiero po 3 tygodniach pop zabiegu.

Ciężka praca fizyczna
Dla większości kobiet usunięcie ciąży nie obciąża bardziej niż typowa menstruacja. Oznacza to, że może pani wykonywać wszystkie czynności, które nie są dla Pani niecodziennym wysiłkiem.

Następna menstruacja
Aborcja oznacza dla Pani organizmu początek następnego cyklu. Najczęściej następna menstruacja występuje od 1 do 6 tygodni po wykonanym zabiegu. Może ona być silniejsza od typowej. Jeśli nie wystąpi do 7 tygodni po zabiegu należy niezwłocznie udać się do lekarza w celu wykluczenia ciąży i przyjęcia środków na wywołanie okresu.
Ważne zalecenia po zabiegu aborcji
a) zaraz po zabiegu należy pić wodę niegazowaną oraz spożywać dietetyczne, lekkie jedzenie,
b) nie wolno prowadzić samochodu 12 godz po zabiegu,
c) nie wolno podnosić ciężkich przedmiotów i uprawiać sportu przez tydzień po zabiegu,
d) nie wolno korzystać z wanny i basenu przez dwa tygodnie po zabiegu (tylko prysznic!),
e) zakaz uprawiania seksu aż do końca pierwszej menstruacji po zabiegu (około 4 tygodnie),
f) po zabiegu aborcji nie stosuje się profilaktycznie antybiotyków. Jedyny przypadek to wysoka gorączka powyżej 38°C. Oznacza to że nastąpiła infekcja bakteryjna. Statystycznie występuje w jednym przypadku na sto,
g) w razie bólu można przyjąć środek przeciwbólowy np: NoSpa, Ibuprom itp,
h) zakaz używania tamponów przez 2 miesiące od zabiegu,
i) alkohol można pić najwcześniej po 3 dniach od zakończenia krwawienia,
j) okres może pojawić się już pięć dni po zabiegu lub nawet po 4 tygodniach od zabiegu. Jeśli okres nie wystąpi do 7 tygodnia po zabiegu należy udać się do ginekologa po tabletki na wywołanie okresu,
k) kilkudniowy ból brzucha (podobny jak przy okresie), krwawienie do 7 dni, żółto-brązowy śluz oraz:
– brak krwawienia,
– krwawienie 2 dni, przerwa w krwawieniu 3 dni a następnie mocniejsze krwawienie ze skrzepami,
– plamienia do 2 tygodni,
to normalne objawy jakie mogą wystąpić u pacjentek.
l) Jeśli wszystko jest w porządku to kontrolne badanie USG nie jest potrzebne. Badanie kontrolne USG można wykonać dopiero po pierwszej miesiączce. wcześniejsze wykonanie nic nie daje a może spowodować infekcję bakteryjną,
m) 12 dni po zabiegu żaden lekarz nie rozpozna że był wykonany jakikolwiek zabieg.

Płodność – Antykoncepcja a przerwanie ciąży

Aborcja, która przebiegła bez komplikacji nie ma żadnego negatywnego wpływu na płodność. Następne jajeczkowanie nastąpi za mniej więcej 2 – 5 tygodni od dnia przerwania ciąży. Może Pani w tym czasie ponownie zajść w ciążę, w przypadku gdy nie stosuje żadnych środków antykoncepcyjnych.

Może Pani zaraz po przerwaniu ciąży (nawet w tym samym dniu) zacząć stosować hormonalne środki antykoncepcyjne (tabletki, plastry, zastrzyk). Po usunięciu ciąży w znieczuleniu ogólnym, można założyć spiralkę w naszej klinice.

Po profesjonalnie przeprowadzonym zabiegu jest nikłe prawdopodobieństwo wystąpienia jakichkolwiek komplikacji.

Aborcja w Czechach – porady i często zadawane pytania

W poniższej sekcji umieszczamy odpowiedzi na często zadawane pytania przez naszych pacjentów dotyczące zabiegów oraz innych ważnych spraw. Mamy nadzieję, że okażą się pomocne również i Państwu.
Jakie dokumenty są potrzebne do wykonania zabiegu usunięcia ciąży?
Aby wykonać przerwanie ciąży nie trzeba przedstawiać żadnych dokumentów, pozwoleń.

Ile kosztuje zabieg usunięcia ciąży?
Łączny koszt za usuwania ciąży to 1700 zł ze wszystkim.

Aborcja farmakologiczna (tabletki wczesnoporonne) czy zabieg usunięcia ciąży?
Tabletki wczesnoporonne nigdy nie dają jakiejkolwiek pewności. Aborcja farmakologiczna w wielu przypadkach może sprawiać dużo więcej zagrożeń, a kobieta decydująca się na takie rozwiązanie ryzykuje również własne zdrowie i życie. Czasem tabletki wczesnoporonne nie wydalą całego płodu i trzeba iść do ginekologa w celu dalszego doczyszczenia macicy.
Zabieg jest przeprowadzany w profesjonalnych klinikach przez wykwalifikowany zespół lekarzy w znieczuleniu ogólnym. Klientki są pod stałą opieką specjalistów. Klinika ginekologiczna zapewnia całkowitą skuteczność, aborcja farmakologiczna na własną rękę już nie.

Czy będę mogła zajść później w ciąże?
Aborcja, która przebiegła bez komplikacji nie ma żadnego negatywnego wpływu na płodność oraz na późniejsze zabiegi medyczne i operacje. Już dwa tygodnie po przerwaniu ciąży występuje następne jajeczkowanie i można ponownie zajść w ciążę.
Jak odpowiednio przygotować się do zabiegu, by oszczędzić sobie stresu i zamartwień? Przeczytaj już teraz!

Czy podczas zabiegu stosowane jest znieczulenie?
Klinika ginekologiczna zapewnia zabiegi  wykonywane w znieczuleniu ogólnym (usunięcie ciąży również) pod pełną stałą kontrolą anestezjologa.

W jakiej walucie należy zapłacić za usunięcie ciąży?
Pacjentki przyjeżdżające do nas mogą za wszystko płacić w złotówkach.

Czy usunąć ciążę mogą osoby niepełnoletnie?
Pacjentki poniżej 18 roku życia muszą przyjechać ze swoim opiekunem prawnym (rodzicem)

Jaką metodę antykoncepcji stosować po zabiegu aborcyjnym?
Proponujemy założenie wkładki domacicznej (spirali) w trakcie zabiegu. Całkowita cena Spirali miedzianej + założenie tylko 350 zł (Inara Cu 375, Safeload T Cu 380A, i inne. Wszystkie pięcioletnie). Całkowita cena Spirali hormonalnej Mirena + założenie 1250 zł.

W jakich tygodniach ciąży można wykonać aborcję?
Zabieg usunięcia ciąży metodą próżniową wykonuje się między 6, a 12 tygodniem ciąży. Oczywiście można wykonać ten zabieg wcześniej ale istnieje znaczne ryzyko niepowodzenia. Poniżej 6 tygodnia istnieje też problem czy ciąża jest prawidłowa czy pozamaciczna.

Czy w czasie podróżny na zabieg można stosować aviomarin?
Jeśli potrzebujesz, możesz śmiało przyjąć przed podróżą Aviomarin popijając minimalną ilością wody. Przyjęcie Aviomarinu należy zgłosić w recepcji lub podczas konsultacji z anestezjologiem pokazując ulotkę i główny składnik Aviomarinu – dimenhydramina.

Czy za zabieg można zapłacić kartą?
Płatność za zabiegi tylko gotówką – w związku z pojawiającymi się co jakiś czas problemami z naszym terminalem oraz kartami pacjentek postanowiliśmy, że najrozsądniej będzie rozliczać się w gotówce. W czasie podróży także nie polecamy być całkowicie zależnym od karty płatniczej. Płatność gotówką zapewnia dodatkową anonimowość.

Czy usuwają Państwo ciążę farmakologicznie?
Z wielu względów nie wykonujemy aborcji farmakologicznej. Nie zalecamy stosowania i wykluczamy tabletki poronne ze względu na powikłania.
KLIKNIJ by przeczytać o aborcji farmakologicznej

Kiedy mogę przyjechać na zabieg usunięcia ciąży?
Zabieg usunięcia ciąży wykonywany jest między 6, a 12 tygodniem ciąży.

Czy mogę samodzielnie przyjechać do kliniki?
Oczywiście że tak. Transporty są tylko dla osób które nie chcą samodzielnie podróżować za granicą, kupować winiet ponosić innych kosztów podróży itp.

Czy w klinice będę mogła bez problemu porozumiewać się w języku polskim?
Tak, nasza klinika ginekologiczna mówi w języku polskim. Oczywiście nikt nie będzie pytał o powody i samo usunięcie ciąży.

Jak długo będę w klinice w przypadku zabiegu aborcji?
Sam zabieg trwa około 10 minut. Natomiast cały pobyt w klinice to około 2 godziny. Często klinika aborcyjna proponuje możliwość zostania i odpoczynku po zabiegu, szczególnie jeżeli pacjentka przyjechała własnym transportem.

Kontakt z nami

 

1. Jeśli jesteś zdecydowana skorzystać z usług naszej kliniki to dokładnie przeczytaj wszystkie informacje na naszej stronie internetowej.
2. Zadzwoń do konsultantów i ustal szczegóły.
3. Wykonaj niezbędne badania.
4. Zapoznaj się z cenami, usługami, sposobami płatności.
5. Potwierdź u konsultantów termin i przygotuj się do wyjazdu.Przed przyjazdem do nas należy obowiązkowo zapoznać się z zakładką "Przygotowanie do zabiegu"

Przeczytaj również na temat: Aborcja Słowacja i Czechy.

Rejestracja telefoniczna dla pacjentek z Polski:
(konsultacje, porady, ustalanie terminów)


Zanim zadzwonisz zapoznaj się ze wszystkimi informacjami w serwisie, gdyż bardzo często dzwoniący zadają podstawowe pytania na które są już podane wyczerpujące informacje.

Nie obawiaj się zadzwonić. Konsultanci mówią po polsku.
(Zanim zadzwonisz przygotuj sobie kartkę i długopis)
Telefony na rejestracji odbierane są możliwie na bieżąco więc prosimy o odczekanie do około 10 dzwonków, a jeśli jednak nie uda nam się z różnych przyczyn odebrać prosimy o zadzwonienie ponowne za 30 min.

tel: 00421 940 361 842

poniedziałek - 08:00 - 16:00
wtorek - 08:00 - 16:00
środa - 08:00 - 16:00
czwartek - 08:00 - 16:00
piątek - 08:00 - 16:00
sobota - 17:00 - 19:00

tel: 00421 940 361 842

poniedziałek - 8:00 - 16:00
wtorek - 8:00 - 16:00
środa - 8:00 - 16:00
czwartek - 8:00 - 16:00
piątek - 8:00 - 16:00

Umawianie terminów, bądź rezygnacja
odbywa się wyłącznie telefonicznie.


KONTAKT
UWAGA!

W związku utrudnieniami w przemieszczaniu się po Słowacji, pacjentki będzie przyjmował nasz  oddział w Czechach.

 

Ostatnia aktualizacja