Aborcja Czechy

Zanim podejmiesz decyzję o usuwaniu ciąży za granicą, warto dokładnie zapoznać się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi usuwania ciąży. Aborcja jest legalna w Czechach do 12. tygodnia ciąży, jednak istnieją pewne wytyczne i ograniczenia, które warto zrozumieć przed podjęciem decyzji. W przypadku osób niepełnoletnich wymagana jest zgoda rodzica lub prawnego opiekuna. Niezależnie od wyboru, ważne jest, aby podjąć decyzję odpowiedzialnie i być dobrze poinformowanym na każdym etapie tego procesu.

Adres naszej kliniki aborcyjnej w Czechach: Masarykova 506/37, 602 00 Brno-střed, Czechy

 

Zadzwoń do naszej kliniki: tel: 00420 777 514 894 (Konsultantka Monika)

Usuwanie ciąży za granicą

Czy aborcja w Czechach jest legalna i do którego tygodnia ciąży?

Zgodnie z czeskim prawem aborcja jest legalna do 12. tygodnia ciąży na życzenie kobiety, ze względów medycznych i przesłanek eugenicznych (embrio-patologicznych) nawet do 24 tygodnia ciąży. Istnieją pewne wytyczne i ograniczenia, takie jak konieczność zgody rodzica dla niepełnoletnich.

Czy aborcja na Słowacji jest legalna i do którego tygodnia ciąży?

Natomiast na Słowacji aborcja jest dozwolona do 12. tygodnia ciąży, ale w niektórych sytuacjach można uzyskać zgodę na zabieg do 14 tygodnia, na podstawie medycznych i psychologicznych przesłanek.

Poniżej znajdziesz najważniejsze różnice między aborcją w Czechach i na Słowacji.

 

Aborcja Czechy i usuwanie ciąży na Słowacji

- informacje ogólne:
- Aborcja zarówno w Czechach jak i na Słowacji jest całkowicie legalna tylko do dwunastego tygodnia ciąży,
- Nie podaje się żadnych powodów ani informacji,
- Kobieta ciężarna nie ponosi odpowiedzialności karnej za przerwanie ciąży,
- Polskie prawo karne nie przewiduje możliwości karania osób, które zrobiły przerwanie ciąży na terenie państwa dopuszczającego legalność tego zabiegu.

Aborcja w Czechach i na Słowacji- dlaczego te kraje to najpopularniejszy wybór kobiet, które chcą usunąć ciążę?
Przede wszystkim, ze względu na wysoki standard kliniki, bardziej liberalne stanowisko obu krajów oraz przystępniejszą cena.

Usuwanie ciąży w Niemczech i Holandii:

- w klinikach w tych państwach musisz odczekać ustawowy czas kilku dni. Pacjentka ma prawo na każdym etapie zrezygnować bez podawania jakichkolwiek powodów. Jest to normalne przy tego typu zabiegu i nie budzi jakiegokolwiek zdziwienia,
- najwcześniej można wykonać zabieg usunięcia ciąży od szóstego tygodnia ciąży.
- brak wymaganej wizyty u ginekologa przed przyjazdem do naszej kliniki.

Co grozi kobiecie za usunięcie ciąży za granicą?

Przerywanie ciąży na terenie, na przykład, Czech, jest w pełni legalne. Nie ma żadnych konsekwencji prawnych dla lekarza ani kobiety! Kobiety z Polski nie muszą obawiać się skutków prawnych po powrocie do kraju. Zabieg terminacji ciąży jest postrzegany jak każdy inny.

Metody aborcji

Poznaj sposoby na usunięcia ciąży.

Aborcja w klinice - najbezpieczniejsze rozwiązanie, gwarantujące stałą opiekę lekarzy i pielęgniarek przez cały zabieg oraz w okresie około zabiegowym. Zabieg usuwania ciąży zazwyczaj odbywa się metodą próżniową. Koszt w naszej klinice to 2000 zł

Aborcja farmakologiczna (nie stosujemy tej metody!) za pomocą tabletek wczesnoporonnych, przyjmowanych pod kontrolą lekarza. Średnio skuteczna, wiążąca się z wieloma możliwymi powikłaniami.


Przed zabiegiem

Dowiedz się wszystkiego co najważniejsze, by właściwie przygotować się do zabiegu.
✓ Aborcja Czechy - powinna być Pani przekonana, że jest w ciąży.

Aby być pewnym powinno się przeprowadzić co najmniej jeden test ciążowy.✓ Wizyta u ginekologa

Wizyta u ginekologa może być pomocna, ale nie jest obowiązkowa ani wymagana.✓ Grupa krwi

Jeśli ma Pani stwierdzoną grupę krwi lub dysponuje książeczką ciąży prosimy o wzięcie tych dokumentów ze sobą.✓ Lekarstwa

Prosimy poinformować w momencie ustalania terminu o zażywanych przez Panią lekarstwach✓ Jedzenie, picie, palenie, guma do żucia

W ciągu ostatnich 6 godzin przed podaniem narkozy wzbronione jest jedzenie, picie, żucie gumy, ssanie cukierków i palenie. W innym przypadku powstaje ryzyko wymiotów podczas działania narkozy i ciężkiego zapalenia płuc w wyniku dostania się treści żołądka do układu oddechowego

Po zabiegu aborcji

Krwawienie aborcja

Krwawienie

Krwawienie po chirurgicznym przerwaniu ciąży jest zazwyczaj słabsze niż typowe dla większości kobiet krwawienie menstruacyjne. Może ono jednak wystąpić nieregularnie, na przykład przez pierwsze 1-2 dni może nie wystąpić wcale lub być bardzo słabe a następnie może wystąpić ponownie. W niewielu przypadkach krwawienie może być silniejsze, przy czym krew po wypłynięciu z macicy i znalezieniu się w pochwie może tworzyć skrzepy, które nie stwarzają zagrożenia.

Test ciążowy

Test ciążowy

Hormon hCG obecny podczas rozwijającej się ciąży wydalany jest dosyć powoli a dostępne w aptece testy ciążowe są bardzo czułe. Z tego powodu test ciążowy może pomimo przeprowadzonej aborcji nawet przez 3 tygodnie pokazywać wynik pozytywny. Test warto wykonać dopiero po 3 tygodniach pop zabiegu.

Praca po aborcji

Praca

Dla większości kobiet usunięcie ciąży nie obciąża bardziej niż typowa menstruacja. Oznacza to, że może pani wykonywać wszystkie czynności, które nie są dla Pani niecodziennym wysiłkiem.

Menstruacja po zabiegu aborcji

Następna menstruacja

Aborcja oznacza dla Pani organizmu początek następnego cyklu. Najczęściej następna menstruacja występuje od 1 do 6 tygodni po wykonanym zabiegu. Może ona być silniejsza od typowej. Jeśli nie wystąpi do 7 tygodni po zabiegu należy niezwłocznie udać się do lekarza w celu wykluczenia ciąży i przyjęcia środków na wywołanie okresu. Klinika ginekologiczna wytłumaczy wszystko, co dzieje się z ciałem po aborcji.

Ważne po aborcji Czechy

Ważne zalecenia po zabiegu aborcji

a) zaraz po zabiegu należy pić wodę niegazowaną oraz spożywać dietetyczne, lekkie jedzenie,
b) nie wolno prowadzić samochodu 12 godz po zabiegu,
c) nie wolno podnosić ciężkich przedmiotów i uprawiać sportu przez tydzień po zabiegu,
d) nie wolno korzystać z wanny i basenu przez dwa tygodnie po zabiegu (tylko prysznic!),
e) zakaz uprawiania seksu aż do końca pierwszej menstruacji po zabiegu (około 4 tygodnie),
f) po zabiegu aborcji nie stosuje się profilaktycznie antybiotyków. Jedyny przypadek to wysoka gorączka powyżej 38°C. Oznacza to że nastąpiła infekcja bakteryjna. Statystycznie występuje w jednym przypadku na sto,
g) w razie bólu można przyjąć środek przeciwbólowy np: NoSpa, Ibuprom itp,
h) zakaz używania tamponów przez 2 miesiące od zabiegu,
i) alkohol można pić najwcześniej po 3 dniach od zakończenia krwawienia,
j) okres może pojawić się już pięć dni po zabiegu lub nawet po 4 tygodniach od zabiegu. Jeśli okres nie wystąpi do 7 tygodnia po zabiegu należy udać się do ginekologa po tabletki na wywołanie okresu,
k) kilkudniowy ból brzucha (podobny jak przy okresie), krwawienie do 7 dni, żółto-brązowy śluz oraz:
– brak krwawienia,
– krwawienie 2 dni, przerwa w krwawieniu 3 dni a następnie mocniejsze krwawienie ze skrzepami,
– plamienia do 2 tygodni,
to normalne objawy jakie mogą wystąpić u pacjentek.
l) Jeśli wszystko jest w porządku to kontrolne badanie USG nie jest potrzebne. Badanie kontrolne USG można wykonać dopiero po pierwszej miesiączce. wcześniejsze wykonanie nic nie daje a może spowodować infekcję bakteryjną,
m) 12 dni po zabiegu żaden lekarz nie rozpozna że był wykonany jakikolwiek zabieg.

Płodność - Antykoncepcja

Aborcja, która przebiegła bez komplikacji nie ma żadnego negatywnego wpływu na płodność. Następne jajeczkowanie nastąpi za mniej więcej 2 – 5 tygodni od dnia przerwania ciąży. Może Pani w tym czasie ponownie zajść w ciążę, w przypadku gdy nie stosuje żadnych środków antykoncepcyjnych.

Zaraz po przerwaniu ciąży (nawet w tym samym dniu) można zacząć stosować hormonalne środki antykoncepcyjne (tabletki, plastry, zastrzyk).

Po profesjonalnie przeprowadzonym zabiegu jest nikłe prawdopodobieństwo wystąpienia jakichkolwiek komplikacji.


 

Aborcja Czechy - porady i często zadawane pytania

W poniższej sekcji umieszczamy odpowiedzi na często zadawane pytania przez naszych pacjentów dotyczące zabiegów oraz innych ważnych spraw. Mamy nadzieję, że okażą się pomocne również i Państwu.

Jakie dokumenty są potrzebne do wykonania zabiegu?

Nie trzeba przedstawiać żadnych dokumentów, pozwoleń.

Ile kosztuje zabieg usunięcia ciąży?

Łączny koszt usuwania ciąży to 2000 zł ze wszystkim.

Tabletki czy zabieg w klinice aborcyjnej?

Tabletki wczesnoporonne nigdy nie dają jakiejkolwiek pewności. Aborcja farmakologiczna w wielu przypadkach może sprawiać dużo więcej zagrożeń, a kobieta decydująca się na takie rozwiązanie ryzykuje również własne zdrowie i życie. Zabieg usuwania ciąży w Czechach jest przeprowadzany w profesjonalnych klinikach przez wykwalifikowany zespół lekarzy. Klientki są pod stałą opieką specjalistów. Całkowita skuteczność.

Czy po aborcji będę mogła zajść w ciążę?

Aborcja, która przebiegła bez komplikacji nie ma żadnego negatywnego wpływu na płodność oraz na późniejsze zabiegi medyczne i operacje. Już dwa tygodnie po przerwaniu ciąży występuje następne jajeczkowanie i można ponownie zajść w ciążę.
Jak odpowiednio przygotować się do zabiegu, by oszczędzić sobie stresu i zamartwień? Przeczytaj już teraz!

Czy podczas zabiegu stosowane jest znieczulenie?

Wszystkie zabiegi są wykonywane w znieczuleniu ogólnym pod pełną stałą kontrolą anestezjologa.

W jakiej walucie należy zapłacić za usunięcie ciąży?

Pacjentki przyjeżdżające do nas mogą za wszystko płacić w złotówkach.

Czy aborcja w Czechach jest dostępna dla osób niepełnoletnich?

Pacjentki poniżej 18 roku życia muszą przyjechać ze swoim opiekunem prawnym (rodzicem)

Jaką metodę antykoncepcji stosować po zabiegu aborcyjnym?

Proponujemy założenie wkładki domacicznej (spirali) w trakcie zabiegu. Całkowita cena Spirali miedzianej + założenie tylko 400 zł (Inara Cu 375, Safeload T Cu 380A, i inne. Wszystkie pięcioletnie). Całkowita cena Spirali hormonalnej Mirena + założenie 1400 zł.

W jakich tygodniach ciąży można wykonać aborcję?

Zabieg usunięcia ciąży metodą próżniową wykonuje się między 6, a 12 tygodniem ciąży. Oczywiście można wykonać ten zabieg wcześniej, ale istnieje znaczne ryzyko niepowodzenia. Poniżej 6 tygodnia istnieje też problem czy ciąża jest prawidłowa czy pozamaciczna.

Czy w czasie podróżny na zabieg można stosować aviomarin?

Jeśli potrzebujesz, możesz śmiało przyjąć przed podróżą Aviomarin popijając minimalną ilością wody. Przyjęcie Aviomarinu należy zgłosić w recepcji lub podczas konsultacji z anestezjologiem pokazując ulotkę i główny składnik Aviomarinu – dimenhydramina.

Czy za zabieg aborcji można zapłacić kartą?

Płatność za zabiegi tylko gotówką – w związku z pojawiającymi się co jakiś czas problemami z naszym terminalem oraz kartami pacjentek postanowiliśmy, że najrozsądniej będzie rozliczać się w gotówce. W czasie podróży także nie polecamy być całkowicie zależnym od karty płatniczej. Płatność gotówką zapewnia dodatkową anonimowość.

Czy usuwają Państwo ciążę farmakologicznie?

Z wielu względów nie wykonujemy aborcji farmakologicznej na terenie Czech.
KLIKNIJ by przeczytać o aborcji farmakologicznej

Kiedy mogę przyjechać na zabieg usunięcia ciąży?

Aborcja Czechy wykonywana jest między 6, a 12 tygodniem ciąży.

Czy mogę samodzielnie przyjechać do kliniki?

Oczywiście że tak, tylko przez 12 godzin po zabiegu nie powinno się prowadzić samochodu.

Czy w klinice będę mogła bez problemu porozumiewać się w języku polskim?

Tak.

Jak długo będę w klinice w przypadku zabiegu aborcji?

Sam zabieg trwa około 10 minut. Natomiast cały pobyt w klinice to około 2 godziny.

Aborcja Czechy – dlaczego warto rozważyć zabieg usunięcia ciąży na terenie Czech?

Aktualnie aborcja w Polsce jest niedozwolona. Obywatelka, która chce przerwać nieplanowaną ciążę nie może liczyć na pomoc na terenie kraju. Rozwiązaniem problemu jest wyjazd do sąsiadującego kraju, który umożliwia aborcję. Krajem takim są Czechy, gdzie terminacja ciąży jest zgodna z prawem.

Aborcja Czechy

Aborcja w Czechach jest legalna dla Polek. Klinika aborcyjna umożliwia usunięcie ciąży do 12 tygodnia, jeśli zostanie stwierdzona wada genetyczna - nawet do 14 tygodnia ciąży. Zabieg wykonujemy w znieczuleniu ogólnym, więc jest bezbolesny dla kobiety. Zabieg wykonujemy na przestrzeni jednego dnia. Dla naszych pacjentek zapewniamy badania, bezpieczeństwo i komfort pobytu. Posiadamy doświadczonych i wykwalifikowanych lekarzy, którzy mówią w języku polskim.


Rejestracja telefoniczna dla pacjentek z Polski

 

(konsultacje, porady, ustalanie terminów)


Zanim zadzwonisz zapoznaj się ze wszystkimi informacjami w serwisie, gdyż bardzo często dzwoniący zadają podstawowe pytania na które są już podane wyczerpujące informacje.

Nie obawiaj się zadzwonić. Konsultantka Monika mówi po polsku.
(Zanim zadzwonisz przygotuj sobie kartkę i długopis)

Telefony na rejestracji odbierane są możliwie na bieżąco więc prosimy o odczekanie do około 10 dzwonków, a jeśli jednak nie uda nam się z różnych przyczyn odebrać prosimy o zadzwonienie ponowne za 30 min.

tel: 00420 777 514 894

poniedziałek - 9:00 - 17:00
wtorek - 9:00 - 17:00
środa - 9:00 - 17:00
czwartek - 9:00 - 17:00
piątek - 9:00 - 17:00
sobota - 10:00 - 14:00

tel: 00420 777 514 894

poniedziałek - 9:00 - 16:00
wtorek - 9:00 - 16:00
środa - 9:00 - 16:00
czwartek - 9:00 - 16:00
piątek - 9:00 - 16:00

Rejestracja telefoniczna dla pacjentek z Polski

 

(konsultacje, porady, ustalanie terminów)


Zanim zadzwonisz zapoznaj się ze wszystkimi informacjami w serwisie, gdyż bardzo często dzwoniący zadają podstawowe pytania na które są już podane wyczerpujące informacje.

Nie obawiaj się zadzwonić. Konsultanci mówią po polsku.
(Zanim zadzwonisz przygotuj sobie kartkę i długopis)

Telefony na rejestracji odbierane są możliwie na bieżąco więc prosimy o odczekanie do około 10 dzwonków, a jeśli jednak nie uda nam się z różnych przyczyn odebrać prosimy o zadzwonienie ponowne za 30 min.

tel: 00420 777 514 894

poniedziałek - 08:00 - 16:00
wtorek - 08:00 - 16:00
środa - 08:00 - 16:00
czwartek - 08:00 - 16:00
piątek - 08:00 - 16:00
sobota - 17:00 - 19:00

tel: 00420 777 514 894

poniedziałek - 8:00 - 16:00
wtorek - 8:00 - 16:00
środa - 8:00 - 16:00
czwartek - 8:00 - 16:00
piątek - 8:00 - 16:00

Co należy zrobić?

1. Jeśli jesteś zdecydowana skorzystać z usług naszej kliniki to dokładnie przeczytaj wszystkie informacje na naszej stronie internetowej.
2. Zadzwoń do konsultantów i ustal szczegóły.
3. Wykonaj niezbędne badania.
4. Zapoznaj się z cenami, usługami, sposobami płatności.
5. Potwierdź u konsultantów termin i przygotuj się do wyjazdu.

Przed przyjazdem do nas należy obowiązkowo zapoznać się z zakładką "Przygotowanie do zabiegu"

Aborcja w Czechach - legalny zabieg usunięcia ciąży

Urodzenie dziecka to marzenie wielu osób, ale nie każdy pragnie mieć dzieci i powinni mieć prawo wyboru. Dlatego, kiedy kobieta zachodzi w niechcianą ciążę, istnieje alternatywa w postaci legalnego zabiegu terminacji. Aborcja, czyli zakończenie ciąży przed urodzeniem, może być przeprowadzana chirurgicznie. Jest to temat kontrowersyjny, dzielący społeczeństwo na przeciwników i zwolenników tego procesu. Ostateczna decyzja powinna należeć do samej kobiety, która powinna dokładnie rozważyć wszystkie aspekty sytuacji. Kluczowym jest poddanie się zabiegowi w zaufanej i profesjonalnej klinice ginekologicznej, aby zapewnić bezpieczne i odpowiednie przeprowadzenie aborcji bez powikłań zdrowotnych. Warto wspomnieć, że aborcja w Czechach jest legalna do 12 tygodnia trwania ciąży. Daje to więc dużo czasu na namysł i podjęcie odpowiedniej decyzji. Jeśli potrzebujesz wsparcia, zachęcamy do rozmowy z konsultantką Moniką, która udzieli wszelkich potrzebnych informacji. Jesteśmy renomowaną kliniką ginekologiczną, która działa od wielu lat. Stawiamy na najwyższej jakości sprzęt, wyselekcjonowaną kadrę kliniki oraz profesjonalne podejście do każdej pacjentki.

Jak prawidłowo przygotować się do zabiegu usunięcia ciąży w Czechach?

Zanim zgłosisz się do naszej kliniki aborcyjnej w Czechach, pamiętaj, że nie ma konieczności dostarczania wielu dokumentów czy badań - staramy się, aby formalności były ograniczone do minimum. Wymagamy poinformowania lekarza o wszelkich problemach zdrowotnych oraz abyś miała 100% pewność, że jesteś w ciąży. Wszystkie testy, badania i niezbędne kroki wykonujemy na miejscu. Pobyt w klinice ginekologicznej trwa około 2 - 2,5 godziny. Przed przyjazdem na zabieg przygotuj klapki, ręcznik, duże podpaski oraz koszulę do kolan.

Zabieg w klinice wymaga rejestracji telefonicznej kilka dni wcześniej. Skontaktuj się z nami telefonicznie, konsultanci poinformują o wszystkim co dla Ciebie istotne i wspólnie ustalicie dogodny termin zabiegu.