Aborcja farmakologiczna

Dlaczego jej nie zalecamy?

Z powodu znacznej przewagi wad nad zaletami tej metody. Nasze pacjentki chcą aby wszystko odbyło się szybko, profesjonalnie bez bólu i bez stresu. Aborcja farmakologiczna nie spełnia żadnego z powyższych wymagań. Tabletki wczesnoporonne nie gwarantują, iż aborcja przebiegła prawidłowo.



Farmakologiczne przerwanie ciąży

W porównaniu z metodą chirurgiczną, aborcję farmakologiczną można uznać za skomplikowaną, czasochłonną i nieprzewidywalną. Wymaga kilku wizyt w gabinecie lekarskim. Na pierwszej wizycie zostaje określony wiek płodu oraz wykluczona zostaje ciąża pozamaciczna. Ginekolog sprawdza ogólny stan zdrowia pacjentki oraz podaje pierwszą z tabletek. Następnym problemem jest czas. Cały proces trwa od 2 do kilku dni. Nie zawsze wystarczy też jedna dawka i trzeba udać się do lekarza w celu przyjęcia następnych dawek. Niestety skuteczność tej metody ogranicza się do pierwszych kilku tygodni. Zawsze po tej metodzie należy przeprowadzić dokładne badanie lekarskie gdyż nie wiemy z jakim skutkiem nastąpiło poronienie. Stosunkowo często i tak musi zostać przeprowadzony zabieg doczyszczenia pacjentki.

aborcja farmakologiczna

Powikłania i wady po aborcji farmakologicznej

- czasochłonna (od 2 do kilku dni)
- nieznany koszt (nigdy nie wiesz ile będziesz musiała przyjąć tabletek)
- skuteczność (albo zadziała albo nie)
- skuteczna tylko w pierwszych tygodniach ciąży
- łącznie kilka wizyt lekarskich
- możliwe inne skutki uboczne takie jak silne krwawienia, różnego typu reakcje organizmu na przyjęte tabletki poronne.
- dużo większa liczba powikłań niż w przypadku profesjonalnego zabiegu chirurgicznego.
- nieporównywalnie większy ból i stres niż w przypadku zabiegu chirurgicznego.
- nie powinny tej metody stosować astmatyczki.

Uwaga! przyjmowanie samemu w domu tabletek zakupionych z niewiadomego źródła bez wcześniejszej wizyty u ginekologa najdelikatniej mówiąc można nazwać totalną głupotą i brakiem wyobraźni.
Uwaga! Pacjentki z grupą krwi Rh- absolutnie nie mogą przyjąć same tabletek wczesnoporonnych gdyż na skutek wykonanej farmakologicznie aborcji kobieta może mieć niebezpieczny problem z powodu wygenerowanego konfliktu serologicznego.