Jak sprawdzić czy jestem w ciąży?

Test ciążowy

Test ciążowy można nabyć w drogeriach i aptekach już od 8 złotych i przeprowadzić samodzielnie w domu. W czasie przeprowadzania testu ciążowego stwierdzana jest obecność hormonu hCG (human choriongonadotropin) w moczu. Ten hormon produkowany jest przez organizm tylko w czasie ciąży i stwierdzenie go jest możliwe przy zastosowaniu testu ciążowego już od 12 dnia od zapłodnienia. Jeśli test zakończy się wynikiem negatywnym oznacza to, że nie jest pani w ciąży lub też, że test został wykonany zbyt wcześnie. Aby być do końca pewną powinna pani powtórzyć test po 5-10 dniach.
Obecność hormonu hCG może być również stwierdzone laboratoryjnie, poprzez badanie krwi można również oznaczyć dokładnie jego ilość.

Badanie USG

Dopiero od 3 tygodnia możliwe jest zobaczenie czegokolwiek poprzez badanie USG. Przed tym czasem embrion i pęcherzyk płodowy są tak małe, że nie są widoczne. Z tego powodu do stwierdzenia wczesnej ciąży test ciążowy jest w pierwszych tygodniach pewniejszy.
KONTAKT

Ostatnia aktualizacja

UWAGA!

Przypominamy że obecnie potrzebny jest test na COVID-19 aby spokojnie wrócić do Polski.
Najlepiej wykonać test antygenowy na 1 dzień przed przyjazdem.
Należy się umówić w laboratorium i sprawdzić czas oczekiwania na wynik.

W związku utrudnieniami w przemieszczaniu się po Słowacji oraz kontrolami na granicy pacjentki będzie przyjmował nasz  oddział w Czechach.

Wystawiamy  zaświadczenie na podróż.

Dla państwa wygody będziemy przyjmować pacjentki w sobotę 15 maja 2021.