Tabletki wczesnoporonneWiele kobiet zastanawia się, jak bezpiecznie przerwać ciążę za pomocą tabletek poronnych. Cieszymy się, że dotarłaś do nas, gdyż pokrótce pozwolimy sobie omówić inny sposób na przerwanie ciąży, dzięki któremu mamy nadzieję, iż odwiedziemy Cię od błędnej decyzji. Tabletki poronne to z pozoru szybki, tani i łatwy sposób na przerwanie ciąży.


Aborcja metodą farmakologiczną

Słysząc aborcja farmakologiczna, na myśl przychodzą nam tabletki wczesnoporonne. Najbardziej znanymi z rodzajów tabletek wczesnoporonnych są mizoprostol i arthrotec (tylko wywołują silne skurcze macicy). Nie można tutaj podzielić tej metody na plusy i minusy, gdyż oprócz tego, że jest to teoretycznie najtańsza opcja nie doszukamy się innego pozytywnego aspektu. Musimy pamiętać, że wymienione wcześniej tabletki wczesnoporonne to silne środki chemiczne mogące doprowadzić do zatrucia organizmu. Pigułki poronne przede wszystkim nie daje nam nigdy pewności, iż wszystko się udało. Czy chcesz narażać się na stres, brak pewności, wyrzucone pieniądze w błoto, a w najgorszym wypadku powikłania zdrowotne?
Sprawy związane ze zdrowiem są tutaj najważniejszym czynnikiem, który powinien odwieść Cię od wyboru tabletek wczesnoporonnych.Tabletki wczesnoporonne

Metody usuwania ciąży w Polsce

Najłatwiejszym i najszybszym sposobem na przerwanie ciąży są pigułki aborcyjne. Chociaż prawdą jest, że wczesnoporonne tabletki nie są jedyną opcją przerywania ciąży, są one dostępne i stosunkowo łatwe do znalezienia. Wiele kobiet, które poddają się aborcji, musi to robić nielegalnie. Albo udają się do lekarza w zaułku, albo korzystają z internetu, aby zamówić zestawy tabletek wczesnoporonnych. Dla wielu jest to jedyna opcja, z której mogą skorzystać, ponieważ nie znajdują się w pobliżu kliniki oferującej aborcje. Niektóre z nich decydują się na “podziemia aborcyjne”, czyli zabiegi wykonywane nielegalnie przez polskich lekarzy. Dlaczego to szczególnie niebezpieczne? Lekarz może zostać skazany na 10 lat więzienia za przeprowadzenie aborcji. Jeśli kobieta cierpi na komplikacje w czasie zabiegu, lekarz jest wówczas zobowiązany do zawiezienia jej do szpitala i przyznania się do popełnienia nielegalnego czynu. Prowadzi to do wysokich grzywien i długich wyroków dla każdego lekarza, który dokonuje nielegalnej aborcji w Polsce.


Tabletki wczesnoporonne - gdzie kupić?

Kobiety często kupują tabletki poronne online, aby przerwać niechcianą ciążę. W Internecie pojawia się wiele reklam związanych ze sprzedażą tabletek wczesnoporonnych. Kupując je, zwróć szczególną uwagę na źródło i pochodzenie tych tabletek. Istnieje wiele niebezpieczeństw związanych ze stosowaniem tabletek poronnych. Na początku ryzykujemy kupując pigułki u nieznanego sprzedawcy. Na przykład istnieje duże prawdopodobieństwo, że dana osoba zostanie oszukana - w celu wyłudzenia wrażliwych danych osobowych. Dodatkowo, trudno jest stwierdzić, czy to, co kupujesz online, jest oryginalne, a nie podróbką. Może to prowadzić do nieudanego poronienia.

Tabletki poronne cena

Koszt aborcji farmakologicznej zależy od tego, jakie tabletki poronne wybierzemy. Zastanawiasz się, ile może kosztować aborcja farmakologiczna (zestaw poronny)? Cena tabletek poronnych wynosi od 550 do nawet 1000 zł. Oczywiście zakładając, że uda Ci się usunąć ciążę za 1 razem. Czasem kobiety musza zamówić 2-3 zestawy.


Skuteczność tabletek poronnych

Ważne jest, aby wiedzieć, że tabletki poronne mogą być skuteczne tylko do 4-6 tygodnia ciąży. Po tym czasie ich skuteczność drastycznie spada i warto zauważyć, że wbrew obiegowej opinii nie działają do 9 tygodni. Podrabiane leki stanowią coraz większy problem zdrowotny. Kilkadziesiąt lat temu większość tych podrabianych leków pochodziła z Chin. Dziś mogą pochodzić z Indii i Turcji. Na przykład w Indiach podrabiane leki są sprzedawane głównie online za pośrednictwem sieci społecznościowych i grup WhatsApp. Czasami wysyłają tylko paczki leku, gdzie w Polsce nieuczciwi sprzedawcy umieszczają placebo lub tylko leki powodujące skurcze macicy – wtedy sprzedają je po zawyżonej cenie. Stosowanie ów pigułek warto omówić z zaufanym ginekologiem, który wytłumaczy jak działają tabletki poronne.

Zdrowie i życie mamy przecież jedno.

Nie decydujmy się na aborcję farmakologiczną we własnym zakresie, gdyż jest to niebezpieczne. Pamiętaj, że tabletka nie gwarantuje Ci 100% pewności.


Tabletki poronne skutki uboczne

Chociaż pigułkę aborcyjną można łatwo kupić, ważne jest, aby ludzie zdawali sobie sprawę, że nie wszystkie kobiety doświadczają takich samych skutków ubocznych. Niektóre kobiety mogą odczuwać nudności, wymioty i skurcze przez kilka godzin po zażyciu pigułki, podczas gdy inne mogą je odczuwać nawet przez tydzień. Inni nie odczuwają żadnych skutków ubocznych, które można przypisać ich wiekowi lub stanu zdrowia. Podstawowe skutki uboczne tabletek poronnych to:

  • krwotok,
  • omdlenie,
  • wymioty i biegunka,
  • silny ból brzucha.

Pamiętaj, tabletki poronne to nie jedyny sposób, gdy metody antykoncepcji zawiodą. Jeśli decydujesz się pozbyć niechcianej ciąży, wykonaj zabieg w sprawdzonej i legalnej klinice. Usunięcie niechcianej ciąży nie ma wpływu na późniejszą płodność (możliwość zajścia w ciążę). Warto wybrać skuteczną metodę antykoncepcji, a po niezabeczpieczonym stosunku skorzystać z antykoncepcji awaryjnej.